Friday, April 26, 2024
HomeBlueSmoki Smokić dečji maraton

Smoki Smokić dečji maraton

U subotu, 12. aprila u Vrtu dobre nade održan je 21. Smoki Smokić Dečiji maraton, manifestacija jedinstvena po ambijentu u kojem se održava i po učesnicima. Od dvanaest finalista izdvojilo se četiri najboljih: prvo mesto je zauzeo Aleksa Tamindžić Cvrčak, dok su druga mesta osvojili Dušan Marković, Marko Starčević i Dunja Radovanović Super Puž. Sonja Marić, direktorka marketinga UNIQA osiguranja dodelila je pobedniku UNIQA bicikl.
Kompanija UNIQA osiguranje, koja je ove godine osigurala sve učesnike maratona, pripremila je za sve mališane koji su se u subotu na šli u Zoo vrtu zanimljiv program i mnoštvo mogućnosti da svako od prisutnih osvoji neku od zanimljivih nagrada.
UNIQA osiguranje je pobedniku Dečjeg maratona obezbedila na poklon –  bicikl.
Na 21. Smoki Smokić Dečijem maratonu održano je 12 kvalifikacionih trka i jedna finalna, kao i specijalna trka, za decu sa invaliditetom. U kvalifikacijama je ove godine učestvovalo oko 16.000 mališana iz 14 predškolskih ustanova.
U kvalifikacijama za Dečiji maraton u prethodnih 20 godina učestvovalo je više od 330.000 beogradskih predškolaca, a i ove godine na „stazi oko slonare” takmičiće se najbrži sa opštinskih predškolskih takmičenja.