Saturday, April 27, 2024
HomeBlueEpson inkdžet tehnologija na delu prilikom izrade fotografija

Epson inkdžet tehnologija na delu prilikom izrade fotografija

Epson je već odavno prepoznat po kućnim foto-štampačima. Ova kompanija u potpunosti shvata značaj koji ljudi pridaju fotografijama kao načinu čuvanja uspomena od zaborava, a od nedavno je svoju ponudu inkdžet foto-štampača proširila na proizvode za komercijalnu upotrebu Prvi u ovoj seriji komercijalnih foto-štampača jeste SureLab SL-D3000 koji je namenjen foto-radnjama i foto-studijima.
Pre nego što je inkdžet tehnologija počela da se upotrebljava u profesionalne svrhe, foto-radnje su morale da se oslanjaju na tradicionalne sisteme koji se baziraju na hemijskim reakcijama, zbog čega je neophodno pažljivo rukovati mašinom i odlagati hemikalije, a takođe je potreban i dovod vode. Nasuprot ovome, Epsonov novi sistem ne zahteva odlaganje otpadnih hemikalija.

Štaviše, novi sistem ne dovodi u pitanje kvalitet štampe koji je neophodan za jednu foto-radnju. Mala površina koju ovaj štampač zauzima – 2.1 m2 površina koju zauzima sam uređaj ili 3.2 m2 uključujući i uređaj za sortiranje – štedi na prostoru unutar radnje, dok brzina štampe od 650 fotografija na sat (dimenzija 10×15) garantuje visoku produktivnost.
Za izvanredan kvalitet štampe koji model SureLab SL-D3000 nudi, zadužen je veliki broj faktora, uključujući Epsonovu inovaciju u tehnologiji inkdžet štampe, poznatiju kao Micro Piezo, i novim UltraChrome D6 mastilima. Epson takođe nastoji da minimalizuje vibracije uključivši rigidan ram i ojačane komponente, a takođe je unapredio i preciznost samog mehanizma štampanja. Čitav proces štampanja kontroliše softver dizajniran tako da optimizuje svaku etapu prilikom štampanja.

Roleri papira predstavljaju oblast na koju je Epson obratio posebnu pažnju i doneo značajna unapređenja. SureLab SL-D3000 koristi rolne papira i ugrađeni sekač koji automatski seče papir nakon štampanja. Roleri se koriste kako bi se papiri vraćali u glavu štampača u tačno određeno vreme i određenom brzinom. Iako se roleri prave po ekstremno preciznim specifikacijama, nemoguće je napraviti ih tako da presek daje precizan krug. Premda razlika može da iznosi svega nekoliko mikrona, neke male varijacije između modela su neizbežne. Ove varijacije mogu prouzrokovati minorna odstupanja u preciznosti izbacivanja papira, što dovodi do razlika u kvalitetu štampe. Epson je ovaj problem rešio tako što je temeljno analizirao razlike između svakog rolera i pažljivo podesio uglove pod kojima su roleri postavljeni.
Ova i druga fina podešavanja garantuju otiske dosledno visokog kvaliteta. Epson veruje da je SureLab najnovija inkarnacija koja predvodi revoluciju u štampi.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

Stefan on Dva od jednom
Zorana on USB meda!
Slobodan on Multi mališan!